Haber

Elmalı’da fırıncılara “Ekmek Hijyeni Eğitimi” verildi

Elmalı’da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğiyle ekmek üreten ve dağıtan işletmelerde çalışan 70 kişiye “Ekmek Hijyeni Eğitimi” verildi.

İlçede ekmek üretimi ve dağıtımı yapan işletmelerin çalışanlarına yönelik eğitimlere 70 kişi katıldı. İşletmenin hijyeni, kullanılan ekipmanların saflığı, hammaddelerin üretimi, depolanması, nakliyesi ve satışı ile uygun koşullarda nihai işin nasıl yapılacağı hakkında bilgilerin verildiği eğitim sonunda katılımcılar, “Ekmek Hijyen Belgesi”ni alırlar.

Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Aslan, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokolle yeterli eğitim verildiğini söyledi.

İki farklı kümede gerçekleştirilen eğitimde, katılımcıların çeşitli başlıklar altında hijyen konusunda bilgilendirildiğini belirten Aslan, şunları kaydetti:

“Ekmek üretiminde dikkat edilmesi gereken üretim teknikleri, el yıkama, maske ve bone kullanımı, ekmek israfını azaltmak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verildi. Fırınlarda çalışan herkesin hijyen eğitimi alması gerektiği için düzenlenen eğitimler önemli. Güvenli gıda temini ve insan sağlığı için.Eğitim sonunda yazılı sınava girdiler.Bunlara tabi tutulan fırın çalışanlarından geçer not alanlar sertifikalarını aldılar.”???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu