Haber

Mersin’de yaşlı kadın sokak köpeğinin saldırısına uğradı

Sokak köpekleri vatandaşlar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Mersin’de bir olay meydana geldi.

Mersin’in Faziletti ilçesindeki Koyunca Mahallesi Cezaevi sokakta yaşayan 77 yaşındaki Neriman Özgür, kıvrık köpeğin saldırısına uğradı.

Komşuları köpeğin elinden kurtarıp, elinden ısırılan kadını hastaneye kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan yaşlı kadın taburcu edilerek evine döndü.

Köpek yakalandı, yaşlı kadın acile kaldırıldı

Köpeğin daha önce de sokakta oturan başka bir kadına saldırdığı öğrenildi. Köpeğin kendisine saldırdığını anlatan Neriman Özgür, çok korktuğunu ifade etti.

Olayla ilgili bilgi veren yaşlı kadının oğlu Arif Özgür. Annem sokakta yürüyen Kangal köpeğinin saldırısı sonucu yaralandı. Annem hastaneye kaldırıldı, acil servisteki doktor gerekli müdahaleyi yaptı ve ilaç verdi.”söz konusu.

Aynı köpeğin daha önce de komşularından birine saldırdığını belirten Özgür, bu köpeğin Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince götürülmesini ve Erdemli’nin sokak köpeklerinden arındırılmasını talep etti.

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, köpeği yakalamak için 2 gün boyunca mücadele etti. Köpek birkaç kez aparat vasıtasıyla yakalandı, ancak hayatta kalan köpek veteriner gözetiminde yakalandı.

Yakalanan köpek, ekipler tarafından barınağa götürüldü.

habermuratpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu