Haber

Zelenskiy’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik telefonu

– Zelenskiy’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik telefonu

KİEV – Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İkinci tip cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya liderlerinden tebrik telefonları almaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak seçim zaferini tebrik etti ve “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüm. Kendisini seçim zaferinden dolayı tebrik ettim. Ukrayna ile Türkiye arasında her düzeyde daha fazla iş birliği yapılması ülkemiz için daha faydalı olacaktır” dedi. insanlar ve uluslararası istikrar.” Bölgemizin ve tüm Avrupa’nın güvenliği, dünya gıda güvenliği, uluslararası hukukun temel normlarının korunması, birlikte yaptığımız, yapacağımız ve yapacağımız işlerdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Kamboçya Başbakanı Hun Sen ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de telefon görüşmeleri yaptığını sözlerine ekleyen Zelenskiy, Rusya’ya karşı dünyanın birçok ülkesinden destek almaya devam ettiklerini söyledi. Danimarka’nın Ukrayna’ya 3 milyar dolarlık yeni askeri destek paketini onayladığını hatırlatan Zelenskiy, “Ortaklarımızla birlikte savunmamızı güçlendirmek için yeni adımlar atıyoruz. Topraklarımızı tamamen özgürleştirmekten başka alternatifimiz yok. Bugün ben de istiyorum. Danimarka’ya teşekkürler.Devletimizi desteklemek için Danimarka mali desteği.3 milyar dolar toplamaya karar verdi.Parlamentoya, hükümete ve şahsen Başbakan Mette Frederiksen’e teşekkür ederim.Şimdi Danimarka’dan gelen toplam savunma yardımı miktarı 4 milyarı aşacak. 700 milyon dolar.”

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu