Haber

Yetenek havuzu yeşil alanlarda genişliyor

Şehitkamil Belediyesi, 4 farklı stadyumda gerçekleştirdiği Futbol Akademisi etkinlikleriyle erken yaşta futbolla ilgilenen çocukların potansiyellerini verimli kullanırken yetenek havuzunu genişletme imkanı da sağlıyor.

Çocukların küçük yaşlardan itibaren gelişim süreçlerini desteklemek amacıyla spor faaliyetlerine yönlendirilmesi konusunda değerli çalışmalara imza atan Şehitkamil Belediyesi; Beykent Stadyumu, Gazikent Stadyumu, Merveşehir Stadyumu ve M. Hayri Özkeçeci SporKomplekste gerçekleştirdiği Futbol Akademisi çalışmaları ile her dönem yüzlerce minik kramponu yeşil sahanın ortasına getiriyor.

Yetenek taramaları yapılıyor

Kış Futbol Akademilerinde yürütülen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, belirli dönemlerde yeşil alanda yetenek taramalarının yapıldığını söyledi. Önder Fadıloğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Futbol Akademilerimizde yetişen sporcularımızın yeteneklerini en üst düzeye çıkararak önce altyapı kadromuzda sonra profesyonel takımlarda görev alabilecek şekilde gelişmelerini istiyoruz. Bu süreçte sporcu öğrencilerimize hoşgörüyü öğretebileceğiz. , doğru bağ kurma, hedef koyma, zamanı doğru yönetme, sahada ve saha dışında zorluklarla mücadele etmeyi öğretiyoruz. Kış Sporları Akademisi döneminde çocuklarımızın futbola olan ilgisi çok iyiydi. Biz de bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Teknik grubumuzda görev yapan tüm arkadaşlarımızla birlikte yeterli yolu izliyoruz.Yeşil sahada makul periyotlarda yetenek taramaları yapıyor, yapılan gözlem ve testler sonucunda gelişim gösteren, alt yapılarda aktif olan sporcularımızı yetiştiriyoruz. Son 30 günde teknik direktör arkadaşlarımız Beykent Stadımız’da yürütülen çalışmaları titizlikle takip ettiler.En önemlisi de keyif yükseltmek adına yapılan bu çalışmalar. güçlü, zinde ve sağlıklı nesiller. Ara vermeden devam edeceğiz. Çalışmalarda emeği geçen herkese ve desteğini bir an olsun esirgemeyen değerli velilerimize teşekkür ederim.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu