Haber

Malatya ve Adıyaman’da Meydana Gelen Deprem Sonucu 23 Kişi Yaralandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları söyledi: Malatya Ankara’da 22, Adıyaman’da 1 kişi olmak üzere 23 vatandaşımız yüksekten düşme veya atlama sonucu yaralandı. Depremden etkilenen bölge için Malatya’dan 14 Ambulans ve 3 UMKE Ekibi, Adıyaman’dan 3 UMKE Ekibi, Kahramanmaraş’tan 2 Ambulans ve 1 UMKE Ekibi, Diyarbakır’dan 5 Ambulans olmak üzere toplam 21 Ambulans ve 7 UMKE Ekibi görevlendirildi. yapılmış.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Malatya’da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde 23 vatandaşın yüksekten düşme veya atlama sonucu yaralandığını açıkladı. Koca’nın bu akşam Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Malatya Yeşilyurt merkezli 5,3 büyüklüğündeki depremde son durum: Malatya’da 22, Adıyaman’da 1 kişi olmak üzere 23 vatandaşımız yüksekten düşme veya atlama sonucu yaralandı. Malatya, Adıyaman’dan depremden etkilenen bölge için 3 UMKE Ekibi, Kahramanmaraş’tan 2 Ambulans ve 1 UMKE Ekibi, Diyarbakır’dan 5 Ambulans olmak üzere toplam 21 Ambulans ve 7 UMKE Ekibi görevlendirildi. Hastalarımız devam ediyor. Halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Kaynak: ANKA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu