Teknoloji

iOS 17’nin bir yeniliği daha ortaya çıktı: Bu sefer konumuz unutulan şifreler…

iOS 17, kullanıcıların yeni parolayı unutmaları durumunda 72 saate kadar parolalarını önceki sürüme döndürmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliğe sahip olacak. Yanlış bir şifre girerseniz bu seçenek görünecektir. kilit ekranının alt kısmında” Parolanızı mı unuttunuz?” görünecek ve bu metne dokunduğunuzda ” Şifreyi Sıfırlamayı Deneyin” yazan başka bir ekran göreceksiniz. Bunu seçtiğinizde, önceki şifrenizi girebilir ve ardından yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Ayarlar’da, eski bir parolanın geçerliliğini anında sona erdirmenizi sağlayan kullanışlı bir saklama özelliği de vardır.

Yeni şifre özelliğinin riskleri

Yeni bir şifre oluşturduğunuzda unutmak oldukça yaygın olduğu için, kullanıma sunulduğunda birçok iPhone kullanıcısının çok beğeneceği kesin. Ayrıca şifrenizi unuttuğunuzda müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalmayacağınız için zaman kazandıran bir özellik haline gelecektir.

Ancak, iPhone’ların çalınma riskinin yüksek olması nedeniyle bu özelliğin etkinleştirilmesi tehlikeli olabilir. Sizi tanıyan ve eski kodunuzu bilen ancak yeni kodu bilmeyen kişiler, telefonunuzu kolayca sıfırlayabilir ve ardından kişisel bilgilerinizi almak için telefonunuzu şifreleyebilir.

Elbette bu noktada güvenlik ve dikkat çok değerli. Parolanızı değiştirmeyi planlıyorsanız, bunu her zaman evde ve mümkünse tek başınıza yapın. Kodlarınızı asla kimseyle paylaşmayın ve kodunuzun güvenliğinin ihlal edildiğini düşünüyorsanız, yeni bir başlangıç ​​yapabilmek için önceki kodu sonlandıran saklama özelliğini kullanın.

Daha birçok özellik ve değişiklik de iOS 17’ye geliyor. Bunlardan biri de telefonu yüzünüze çok yakın tuttuğunuzda sizi uyaran özellik. Ekran Mesafesi . Apple, bu özellikle Apple cihazlarını sistematik olarak kullanan çocuklarda göz yorgunluğunu ve miyopiyi azaltmayı umuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu