Teknoloji

Forza Horizon Geliştiricileri Devasa Açık Dünya Oyunu Geliştiriyor

 
Açık dünya yarış oyunu Forza Horizon’un geliştiricileri, Game Industry tarafından bildirildiği üzere şu anda yeni bir AAA (büyük ölçekli) açık dünya oyunu geliştiriyorlar. Playground Games’in eski liderleri ve emektar geliştiricileri tarafından kurulan yeni stüdyonun ilk projeleri, konsollara ve PC’ye gelecek bir açık dünya oyunu olacak.
 
Yeni kurulan stüdyonun adı Maverick Games
 
 
 
Playground Games’in eski liderleri ve deneyimli geliştiricileri tarafından kurulan Maverick Games’in merkezi Leamington Spa’dadır. Mike Brown liderliğindeki bu yeni stüdyoda baş yapımcı Tom Butcher, baş teknoloji sorumlusu Matt Craven, içerik yöneticisi Gareth Harwood ve ses yöneticisi Fraser Strachan yer alıyor. Bu isimlerin dışında Elly Marshall, Ben Penrose ve dahası var.
 
Bu seviyede stüdyoyu toplam 10 kişi yönetmektedir. Ancak şu anda geliştirilmekte olan büyük ölçekli açık dünya oyunu için çalışan sayısının 140’a çıkarılması hedefleniyor. Şu anda stüdyonun ilk projesi hakkında rastgele bir bilgi yok.
 
Öte yandan Maverick Games, Londra merkezli bir yatırımcı tarafından destekleniyor. Bu, şu anda planladıkları projeyi geliştirmek için yeterli mali temele sahip oldukları anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu