Haber

Çin, Uluslararası Uçuşlarda Covid-19 Kısıtlamalarını Kaldırıyor

Çin, Kovid-19 yanıtını optimize ederek Pazar gününden itibaren uluslararası uçuşlardaki bazı katı önlemleri kaldırmaya başladı.

Auckland, Yeni Zelanda’dan kalkan Air New Zealand uçuşu NZ289, sabah 6.31’de Shanghai Pudong Uluslararası Havalimanı’na indi.

Bu, Çin’in uluslararası uçuşlardaki Kovid-19 kısıtlamalarını kaldırmasının ardından havalimanına inen ilk uluslararası uçuş oldu.

SES 1 (Çince): BAYAN YANG, Yolcu:

“Politika değişti. Artık karantina yok. Ailemiz karantina olmadan dönebilsin diye özellikle bugünün uçuşunu seçtik. Kendimi iyi hissediyorum.”

SES 2 (İngilizce): SHALY RAUSS, Yolcu:

“Bunun şimdi olması gerçekten çok şanslı. Biletleri bir yıl önce almıştık, o yüzden böyle bir şey olacağını bilmiyorduk. Karantina bekliyorduk ama karantinaya girmek zorunda kalmamak güzel. mutlu.”

Güney Kore’nin başkenti Seul’den kalkan KE845 sefer sayılı uçuş, Pazar sabahı saat 9.45’te doğu Çin’in Shandong eyaletindeki Qingdao Jiaodong Uluslararası Havalimanı’na ulaştı.

SES 3 (Çince): ZHAO JIARUI, Yolcu:

“Çok rahat; herhangi bir karantinaya gerek yok. Bu gece evimde olacağım; ailem beni bekliyor.”

Çin’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı havayolu şirketleri, karşılıklı taşıma anlaşmaları gereğince 8 Ocak’tan itibaren yolcu uçaklarının tarifeli seferlerine başlıyor ve sefer sayısı kısıtlaması kaldırılıyor.

Çin, kademeli olarak yerli ve yabancı havayollarından uluslararası yolcu charter uçuşları için başvuruları kabul etmeye başlayacak ve 2023 yazı ve sonbaharında pandemi öncesi süreçleri ve gereklilikleri tamamen eski haline getirecek.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri, Şangay/Qingdao’dan bildiriyor. (XHTV)

aydintepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu