Haber

Akdeniz Üniversitesi İsrail’in Gazze saldırılarını kınadı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarını kınadı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, uzun yıllardır çatışma, şiddet ve baskı altında kalan Filistin’de İsrail’in orantısız güç kullanarak uyguladığı zulmün en güçlü şekilde kınandığı belirtildi.

Açıklamada, yıllardır açık hava hapishanesi olarak adlandırılan Filistin’de binlerce masum insanın katledilmesi, hastanelerin, eğitim kurumlarının ve sivil yerleşim yerlerinin yıkılması, cezaevinde kalacak yer kalmaması belirtildi. hayata tutunmaya çalışan insanların temel ihtiyaçlarını karşılaması bölgenin artık bir soykırım kampına dönüştüğünün açık göstergesidir.

21. yüzyılda dünyanın gözü önünde bu kadar ciddi bir vahşetin yaşanmasının kabul edilemez olduğu belirtilerek, şu değerlendirme yapıldı:

“Bu nedenle Filistin’de masum insanlara yönelik zulme son verilene ve ateşkes ilan edilene kadar bu konuya sessiz kalan veya destek veren hiçbir kurum veya temsilciyle işbirliği yapmayacağımızı beyan ederiz. Akdeniz Üniversitesi olarak bu duruma son vermek istiyoruz. Bu insanlık dramı başta akademik camia olmak üzere, “Tüm insanlığı sağduyulu olmaya ve insanlığın vicdanını korumaya davet ediyoruz.”

altinorduhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu