Haber

63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu

CW Power Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin son etabı olan “63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri”nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen güreşlerde final karşılaşmaları, 76’sı başpehlivan olmak üzere 1306 pehlivan katıldı.

Hüseyin Gümüşalan ve Yusuf Can Zeybek’i kafa kafaya yenen Ali Gürbüz, Orhan Okulu’nu yenerek finale yükseldi.

Final maçında Ali Gürbüz, skor bölümünde rakibi Hüseyin Gümüşalan’a “anahtar” vererek altın kemerin sahibi oldu ve Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık unvanını kazandı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Kurulu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişçi, Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Bilal Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye Klasik Güreş Federasyonu Lideri İbrahim Türkiş, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaşın izlediği güreşte kupa, madalya ve para ödülleri verildi. kazananlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu